Chov Achatin v domácích podmínkách

potrava achatin

Čím krmit Achatiny

Aby nám naše Achatiny dělali radost a krásně nám prospívali, je nutné zvolit vhodnou potravu. Tu by měli mít v teráriu vždy čerstvou.

Všeobecně se dá říct, že určitě nebudete mít se sháněním potravy pro své miláčky žádný problém. Nepotřebují nic speciálního co by se nedalo běžně koupit.

Achatiny je možné krmit v podstatě veškerou zeleninou. Milují listový salát, salátové okurky, cuketu, lilek atd... Jedí třeba i listy z pampelišek nebo ostatní trávy. Nicméně toto bych moc nedoporučovala. S trávou můžete do terária zanést nejrůznější parazity. Nebo je možné, že Vámi přinesená tráva bude pomočena psem nebo kočkou.

Některé druhy Achatin mají rády i ovoce. Velmi jim chutná hroznové víno, meloun, jablko atd... Je však nutné, aby jste toto ovoce vyzkoušeli. Někteří si totiž ovoce nemusí ani všimnout, ale někteří se po něm mohou utlouct.

terárium skleněné

Dají se najít informace, že někdo krmí různými granulemi pro kočky, krmením pro rybičky, chlebem, piškotami, vařenými těstovinami a podobně. Ve volné přírodě se k podobným pochutinám nedostanou. Živí se především listovou zeleninou, proto toto krmení nedávám a dávat nebudu.

POZOR
Jedno velmi důležité upozornění při krmení. Mimo to že musí mít v teráriu stále čistou vodu, je nutné aby měli neustále v teráriu SÉPIOVOU KOST. Bez té by nepřežili. Sépiová kost jim dodává velmi důležitý vápník. Ten potřebují kvůli pevné ulitě, která chrání velmi důležité orgány v těle Achatin. Na čas lze nahradit sépiovou kost převařenými vaječnými skořápkami.