Chov Achatin v domácích podmínkách

achatina

Proč si pořídit Achatinu domů

V první řadě je třeba si uvědomit, proč si Achatinu neboli česky Oblovku chceme pořídit.

Netýká se to jen Oblovek, ale každého pořizovaného zvířátka - nepořizujeme si ho jen proto, že ho třeba má váš známý nebo proto, že to je například módní. V takovém případě jednoznačně doporučuji si žádné zvířátko a to ani Oblovku nepořizovat. Je jen otázkou času, kdy vás starání se o takové zvířátko přestane bavit a ono bude trpět. Někteří to řeší vypuštěním Achatinky do přírody. Toto je samozřejmě špatně, Achatiny jsou šneky africkými a potřebují jiné klimatické podmínky, než jim může zdejší příroda nabídnout.

Jedním z důvodů proč si Achatinu pořídit, bude pro mnohé z vás určitě skutečnost, že se jedná o velmi nenáročného tvorečka, který nevyžaduje péči několik hodin denně. Plně mu postačí mít misku s vodou, potravu a vcelku nenáročné terárium. Samozřejmě terárium lze mít různé a je možné si nechat udělat i velice efektní, tak aby bylo i na pohled velmi pěkné a aby se hodilo třeba k Vašemu nábytku. Podívejte se do sekce "nabízím" kde uvidíte jaká terária Vám na Vaše přání zhotovím.

Dalším důvodem proč si pořídit právě Achatinu je i to, že Oblovka nemá žádnou srst a je tedy vhodná i do domácnosti, kde je některý z členů rodiny alergik. Takových zvířat je velmi málo a na rozdíl třeba od rybiček, které jsou pro alergiky také vhodné si můžete Achatinu vytáhnout a nechat si ji třeba na dlani. Z vlastních zkušeností mohu říci, že je to velmi příjemné a uklidňující pozorovat z blízka takto krásné zvíře. V poslední době se dají najít i informace, že Achatiny pomáhají u kožních onemocnění jako je lupénka a podobně.
Chov Oblovek je naprosto nenáročný, jak na čas, tak na peníze. Samotné Achatiny lze pořídit od několika desítek korun. Jedinou větší investicí do začátku je samotné terárium, které se dá dočasně nahradit plastovým boxem.

Achatiny nejsou jen obyčejní šneci. Jsou to nádherní tvorečkové, kteří vás budou fascinovat nejen svojí velikostí. Pokud jim dáte šanci a pořídíte si toto krásné zvířátko, sami se přesvědčíte o jeho vyjímečnosti.